JE ČAS ZPOMALIT

A NAJÍT ZTRACENOU ROVNOVÁHU

Lucie Vrzoňová – fyzioterapeut | tel: 608 902 675 | lucie@studiorovnovaha.cz

Příjemné malé studio, které Vás naplní klidem, laskavostí a radostí z vlastního pohybu nebo péče o Vaše tělo formou masáží.

kraniosakrální terapie

Kraniosakrální terapie:Karolína Juračková
Odvozeno z latiny, „cranium“ – lebka a „os sacrum“ – kost křížová.

Jedná se o jemnou neinvazivní dotekovo-manipulační techniku. Patří mezi celostní terapie

V této terapii se pracuje s uvolněním a znovunastolením vitality, životní energie.

Terapeut se dotykem naladí na kraniosakrální rytmus, což je pohyb tekutin po celém našem těle. Ve zkratce tedy plnění a vyprazdňování mozkových komor, omývání mozkových a míšních blan mozkomíšním mokem. Tento pohyb, rytmus terapeut naciťuje dotekem u klienta na kostech lebečních, kosti křížové a dále po celém těle.

Kraniosakrální terapie působí na širokou škálu obtíží – navrací organismus k jeho přirozenému fungování, harmonizuje nervovou soustavu, pomáhá při problémech pohybového aparátu, chronických bolestech, migrénách, umožňuje tělu regenerovat na velmi hluboké úrovni. A tím ovlivňuje různé struktury těla, zejména nervový, oběhový a imunitní systém, orgány, tkáně, tekutiny a energetický systém těla. Podporuje přirozené regenerační a samoregulační procesy organismu.

Kraniosakrální terapie se nezaměřuje pouze na obtíž, ale pracuje s celistvým fungováním organismu. To vede k vyřešení problému a nikoliv k pouhému odstranění symptomu. Je to neuvěřitelně účinná forma léčení, která pomáhá uvolňovat nemoci a bloky těla; jak psychické, tak fyziologické. Tyto bloky se kumulují během života v důsledku různých traumat, zranění či nemocí. Bloky ovlivňují tkáně, což později vede k nemoci a dysfunkci těla.

Kraniosakrální terapie se provádí na masážním lehátku, klient je oblečený. Práci na masážním lehátku předchází úvodní rozhovor. Po ošetření se klienti cítí hluboce uvolnění, odpočatí a naplněni radostí.

Kde kraniosakrální terapie pomáhá:

* při psychickém napětí jako je stres, chronická únava, poruchy spánku, strachy a úzkosti, emoční labilita, deprese

* při bolestech hlavy, migrénách, špatné zažívání či další tělesné funkce, hormonální funkce

* k léčení traumatu a posttraumatických symptomů

* k rozpuštění emocionálních a fyzických šoků

* při bolestech zad a degenerativních změnách páteře a kloubů

* při problémech s čelistmi, dutinami a dysfunkcích v oblasti ušní, oční, nosní

* při problémech vztahujících se k traumatickému porodu

* jako podpora a příprava na porod a poporodní integrace

* po operacích, úrazech a mnoha dalších

Většina lidí vnímá terapii jako hlubokou relaxaci, která je doprovázena hlubokým pocitem uvolnění, pocitem lehkosti. Velmi časté vjemy jsou i pocity tepla v těle, chvění, pocity změny tělesných struktur, například rozšiřování těla a natahování páteře či otáčivé pohyby; mohou se objevit i emoce. Tato jemná terapie je neinvazivní a stimuluje samoléčící schopnosti člověka.

Karolína Juračková tel.: + 420 731 427 010

60 min. | 950 Kč
90 min. | 1 300 Kč